Reprezentant medical

Angajator: MOLD DENT

 Responsabilitatile postului:
 -Prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei.
 -Contactarea clienţilor potentiali cărora le prezintă produsele şi
 serviciile companiei
 -Planificarea si efectuarea vizitelor la clientii actuali ai companiei
 si la cei potentiali si raportarea zilnica a rezultatelor obtinute.
 -Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii.
 -Culege informaţii despre clienţi potentiali din diverse surse( media,
 contacte directe, participari la activitati promotionale,internet,
 festivitati) pentru cresterea cotei de piata in zona arondata
 -Vine in intimpinarea nevoilor clientilor existenti sau potentiali cu
 propuneri concrete de colaboarare si adaptare a serviciilor companiei la
 cerintele acestora
 -Negocierea si prezentarea ofertelor elaborate de companie pentru
 diverse proiecte.
 -Culegerea si raportarea informatiilor legate de concurenta.
 -Sa prezinte, sa promoveze si sa vanda produsele in conformitate cu
 standardele si politicile comerciale ale companiei;
 -Incasarea soldurilor

 Candidatul ideal:
 -disponibilitatea la un program de lucru flexibil si deplasarea pe teren
 -experienta in domeniul vanzarilor echipamentelor/materialelor medicale
 in special a produselor stomatologice constituie un avantaj
 -abilitati foarte bune de negociere
 -capacitate de planificare si organizare
 -permis de conducere cat. B obligatoriu !

 Beneficii:
 -salariu de baza lunar fix
 -tichete de masa
 -comision suplimentar in functie de realizari
 -masina de serviciu
 -telefon
 -cursuri pentru dezvoltare profesionala
 -oportunitatea promovarii
 -siguranta unui parteneriat pe termen lung

Localitate: Alba Iulia

Contact: Telefon: 0748048139 Contact: Telefon : 0727838419